ambasada e kosoves ne tirane Politika e Jashtme Investo ne Kosove. Kjo ambasadë bën të ditur se punë me palë gjatë të hënës nuk do të ketë as në Konsullatat e Kosovës në München, Stuttgart, Frankfurt, Hamburg dhe Düsseldorf. 50 comments. Ambasada Gjermane Prishtinë Mirë se erdhët! Deri në një lajmërim të radhës kufizime të zgjeruara të udhëtimit vlejnë për udhëtarët nga shumica e vendeve jashtë BE-së. Ambasada e Kosovës në Tiranë ka hapur librin e zisë dy ditë pas vdekjes së ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi. ambassaden. Tel: + 383 (0)38 248 208 Mob (emergjenca): Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë. E Premte, 18 Dhjetor, 2020 Qëllimi i udhëtimit tuaj dhe të tjera fakte do të përcaktojnë llojin e vizës që ju duhet sipas ligjit amerikan për emigrimin. Ambasada e Kosovës - Tiranë on the map. 01. “Ne kemi kundërshtuar prej kohësh mbajtjen e mbledhjeve të qeverisë … Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka thënë se prej kohësh e ka kundërshtuar mbajtjen e mbledhjeve të Qeverisë së Kosovës jashtë Kosovës. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Tel: + 383 (0)38 248 208 Mob (emergjenca): Ambasada ruse në Tiranë ka publikuar sot në faqen e vet në Facebook, një reagim ndaj një shkrimi të publikuar në gazetën “Koha Jonë”. Korea (Democratic People's Republic of) You need a visa to visit or transit Kosovo. 506 likes · 2 talking about this · 7 were here. Cdo aktivitet nga ' ambasada e kosoves ne tirane ' publikohet i pari dhe ne kohe reale. Sipas njoftimit, shteti gjerman ka vendosur që duke filluar nga 8 marsi çdo qytetari t’iu ofrohet falas një test i shpejtë ndaj koronavirusit. al shqiptaria balkanweb balkanweb. 2015 / Ministria e Punëve të Jashtme / Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë / Të gjitha të drejtat e Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë. tirana@gov. “Këtu po bëhet fjalë për një provokim të radhës, të implikuar në ideologjinë e Shqipërisë së Madhe, e cila kohët e fundit ka përparuar gjithnjë e më intensivisht në rajon dhe kërcënon drejtpërdrejt integritetin territorial të […] Ambasada e Suedisë në Tiranë. Disa faqe interneti apo emaile përpiqen t’ju mashtrojnë duke u prezantuar si faqe zyrtare të Subscribe në Ora News këtu http://bit. newyork@rks-gov. Në këtë libër çdokush mund të lërë një shënim në nder të ish-kryeministrit Rexhepi, i cili u nda nga jeta në moshën 63-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. E-mail: helpline@eda. net. Ambasada e ShBA-së në Kosovë, përmes një postimi në Twitter ka thënë se është e kotë që qeveria e Kosovës të organizojë mbledhje jashtë Kosovës, raporton Gazeta Express. Shoqata shqiptare në Amerikë “Vatra” reagon për çështjen e hapjes ose jo të ambasadës së Kosovës në Jerusalem. Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë. Telefon: +41 800 24-7-365 / +41 58 465 33 33. Politika e Jashtme Investo ne Kosove. Slovenské veľvyslanectvo v Albánsku / Ambasada e Sllovakisë ne Shqipëri. Embassy of Sweden Rr. Republika e Kosovës sot […] Udhëheqësit e Misioneve në Kosovë të BE-së dhe të Shteteve Anëtare e marrin parasyshë dorëheqjen e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. net Shumëkujt i ka bërë përshtypje vendndodhja e godinës së Ambasadës së Kosovës në Tiranë, mes asaj të Serbisë dhe asaj të Rusisë. Ambasada e Kosovës në Emiratet e Bashkuara së fundi ka njoftuar se afati i fundit për të blerë biletat e udhëtimit Dubai-Tiranë, është deri nesër në ora 10:00. Bëni kujdes nga mashtrimet. Idenë e Haradinajt ambasada ruse e sheh si provokim dhe shtantazh politik. al gazetashqiptare. Ambasada amerikane përmes një postimi në Twitter, ka kërkuar që nëpunësit publikë t’i shpenzojnë paratë e taksapaguesve në Kosovë. Presidenti dhe Zëvendës Presidenti shprehën vlerësimin e tyre për rolin kritik të Shqipërisë në çuarjen përpara të sigurisë “Ambasada e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave dhe njofton që në koordinim me Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Prishtinë është në kontakt të afërt me autoritetet gjermane për sqarimin e rrethanave të aksidenteve në Bruckerg të Bavarisë ku humbën jetën dy vëllezër dhe Meersburg të Baden-Württemberg ku sot kanë humbur jetën edhe tre shqiptarë nga Kosova gjatë udhëtimit për Zvicër”. Visas may be obtained from diplomatic and consular posts of Kosovo in: Tirana, Albania. Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon me forcë dhunën që ndodhi në protestën e sotme në Tiranë. 801 Second Avenue, Suite 405 New York, NY 10017/Shtetet e Bashkuara të Amerikës e-mail: visa. Ky shërbim i ofron ndihmë shtetasve të Kosovës për zgjidhjen e problemeve të natyrës konsullore. Ambasadori i Izraelit në Tiranë, Noah Gal Gendler ka folur për herë të parë pas marrëveshjes së firmosur në Shtëpinë e Bardhë mes Kosovës dhe Serbisë, ku Izraeli ishte një nga temat në marrëveshje. Serwer, ka dalë kundër që ambasada e Kosovës të vendoset në Jerusalem. http://ambasada-ks. Shqipëria e Madhe/ Ambasada e Rusisë në Tiranë reagon ndaj Haradinajt: Provokim, po përparon si ide 24/01/2021 08:31 Pas deklaratave të Ramush Haradinajt për referendumin e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën ka reaguar Ambasada Ruse në Shqipëri të cilat i kanë quajtur këto deklarata si provokim. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Ambasada Gjermane Prishtinë Mirë se erdhët! Deri në një lajmërim të radhës kufizime të zgjeruara të udhëtimit vlejnë për udhëtarët nga shumica e vendeve jashtë BE-së. ch. Pas arritjes së marrëveshjes dhe nënshkrimit të saj me Rrjetin e Sistemit të Transmisionit të Operatorëve – ENTSO-E, KOSTT do të menaxhojë kapacitetet e … Historia e hebrenjve; Kosove. Dergo mesazh Ambasada e Malit të Zi. Deklaratë e shefave të misioneve të Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës; Ambasada amerikane e përkrah fushatën „E ardhmja është në duart tona” Ambasada e Kosovës në Izrael, në dorë të Albin Kurtit. Në Vlorë kanë mbërritur 6 mijë dozat e para të vaksinës kineze të cilat do Mediat në Izrael raportojnë se ambasada e Kosovës në Jeruzalem do të hapet ditën e hënë. france@rks-gov. Tel: + 383 (0)38 248 208 Mob (emergjenca): Është hapur sot Ambasada e Kosovës në Jeruzalem. Ambasada e ShBA-së në Kosovë, përmes një postimi në Twitter ka thënë se është e kotë që qeveria e Kosovës të organizojë mbledhje jashtë Kosovës. +33 (0) 145 00 02 40. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. Ditën e sotme në Shqipëri ka nisur procesi i vaksinimit masiv për të moshuarit mbi 70 vjeç me vaksinën kineze Sinovac. “Nxisim të gjithë qytetarët amerikanë në Shqipëri që të regjistrohen në programin STEP, në mënyrë që të marrin mesazhet dhe njoftimet e Ambasadës. Ndeshja e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Botëror mes Spanjës dhe Kosovës u përcjell me polemika, pasi shteti iberik nuk e njeh vendin tonë si të pavarur. Në postimin e ambasadës thuhet që nëpunësit publikë duhet të shpenzojnë paratë e taksapaguesve në Kosovë dhe jo jashtë saj. Për rëndësinë e njohjes së Kosovës nga Izraeli dhe për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy vendeve, është shprehur qartë Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kjo është shprehur edhe në letrën që ai ia ka dërguar kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar zëdhënësi i këtij subjekti politik, Përparim Kryeziu. Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një njoftim tjetër në profiling e saj në Fb sot lidhur me masat kundër koronavirusit. Shërbime në diplomaci dhe përfaqësim i politikave dhe shtetit të Rumanisë. “Kurti e falënderoi ambasadorin për urimet dhe për përkrahjen e vazhdueshme […] Shtetet e Bashkuara dhe Guatemala janë të vetmet vende tjera që kanë ambasada në Jeruszalem. Ambasada e Çekisë në Tiranë, në kuadër të Pranverës së Frankofonisë dhe në prag të ditës së lindjes, organizoi një takim për ndikimin që vepra e Milan Kunderës ka në botë. Ambasadori Sakar e ka uruar kryeministrin Kurti për marrjen e detyrës dhe ka ritheksuar vullnetin për vazhdimin e bashkëpunimit dhe kultivimin e mëtejmë të marrëdhënieve miqësore ndërmjet dy vendeve. Më tej, ambasada e Rusisë pretendon se akuzat që Shqipëria ka ngritur ndaj diplomatit janë të pabaza dhe fiktive dhe se vënë në dyshim zhvillimin e marrëdhënieve miqësore. në ceremoni morën pjesë Presidenti Bujar Nishani, Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, Kryeministri Edi… Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë, shkruan Koha. Pas anulimit të takimit, kreu i Bashkësisë së Tiranës tha se Kurti e ka devijuar agjendën dhe nuk e di arsyen e anulimit. Kanali Shtate. Ndër të tjera dy kryeministrat do të nënshkruajnë një deklaratë të […] Ambasadori izraelit në Tiranë: Kosovën e njohim në javët e ardhshme, hapim edhe ambasadë në Prishtinë. Shkencëtarët gjejnë kurën “çudibërëse”, dhëmbët rriten nga e para “Ambasada në Jerusalem çështje e kryer”, kryediplomatja kosovare lajm në mediat e botës; Zaev: Shpresoj që edhe opozita shqiptare ta mbështesë shtyrjen e regjistrimit, i kemi numrat edhe për votim me badenter Embassy of the Republic of Kosovo, 7, rue de Monceau, 75008 Paris. “Për shkak të situatës së përkeqësuar epidemiologjike dhe kufizimeve e masave të miratuara nga Qeveria e Republikës së Sllovenisë, Shërbimi Konsullor i Ambasadës së Republikës së Kosovës në Lubjanë do të pezullojë punën me palë nga data 1 Në kuadër të Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Mynih funksionon edhe shërbimi i marrëdhënieve me publikun. Kjo ambasadë shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidente trafiku. se www. Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë dëshiron të falënderoj popullin e Kosovës për solidaritetin e treguar pas tërmetit që goditi Republikën e Shqipërisë. Këtë takim shumë të rëndësishëm, e ka përshëndetur me një letër, edhe shkrimtari ynë i njohur, Ismail Kadare. Shtetasit e Republikës së Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në Shqipëri, Turqi, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi dhe Ishujt Maldive. 1:24. “Ne kemi kundërshtuar prej kohësh mbajtjen e mbledhjeve të qeverisë së Kosovës … Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett i ka uruar fat Kosovës në ndeshjen e sotme me Spanjën në Sevilla. +32 2 640 28 58 Për urgjencë +32 488026890 embassy. Ju lutemi vazhdoni të monitoroni këtë faqe në internet për përditësimet. Presidenti Obama iu bashkua sot një takimi midis Zëvendës Presidentit Biden dhe Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama. Kërkesë që nxiti reagime të shumta në vend dhe rajon. Top News - Prishtinë, ambasada turke: Kundër misionit të Kosovës Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Consulate & Embassy Gjykata e Rrethit të Tiranës, në vitin 2012, me një vendim të sajin, i ka kthyer pronën që është aktualisht Ambasada, pronarëve legjitimë të saj, por selia diplomatike vazhdon të ushtrojë aktivitetin e saj po aty. ly/1s5j7UTAmbasada e Republikës së Kosovës në Tiranë, në kuadër të aktiviteteve me rastin e 10 vjetorit të Mbledhja e përbashkët e Qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës do të mbahet në Tiranë dhe jo në Shkodër. Close. al Ambasada e Kosovës në Tiranë, Tirana, Albania. embassy. state. Ne mbështesim të drejtën e qytetarëve për të protestuar paqësisht, por dëmtimi i pronës publike, hedhja e granatave tymuese në Parlament dhe dhuna nuk janë të pranueshme. 130 likes · 5 talking about this · 1 was here. Të gjitha shërbimet rutinë të vizave joimigruese janë pezulluar. Përveç kësaj ambasade, Belgjika në Kosovë përfaqësohet nga zyra diplomatike (me kompetenca konsullore) ndërsa në Shqipëri dhe Maqedoni përmes konsullatave të nderit. Lexoni Listën e Kategorive të Vizave në faqen usvisas. Ne do të japim detaje shtesë kur të jemi në gjendje të rifillojmë shërbimet në kategori specifike të vizave. Libri i ngushëllimeve do të jetë i hapur në Ambasadën e Kosovës në këto orare: E mërkurë 23 gusht 2017 10:00-12:00 dhe pasdite nga ora […] Marrëveshja e parë është që të mblidhemi për të firmosur një marrëveshje për ndarje e shpenzimeve dhe detyrave në një fushat për lobimin e njohjes së Kosovës. Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. Libri i ngushëllimeve do të jetë i hapur në Ambasadën e Kosovës në këto orare: E mërkurë 23 gusht 2017 10:00-12:00 dhe pasdite nga ora 14:00-160:00. gov. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk . Lajme - Koncert Festiv për 8 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. “Unë personalisht preferoj që ambasada të mos vendoset në Jerusalem – gjëja kryesore është njohja nga Izraeli, kjo ia vlen diçka”, tha ai. Consular services (issuing of passports, identity cards, civil status changes, registrations) are provided in the Regional Consular Centre Western Balkans Pristina. Ambasada e Izraelit ne Shqiperi; Ambasada e Shqiperise ne Izrael; Shoqata Shqiperi – Izrael; Dhoma Shqiperi-Izrael; Diplomacia shqiptare; Konsujt e Nderit ne Izrael; Lajme nga Shqiperia; Komuniteti Hebre Shqiperi; AJC -Albanian Jewish Community; Komunitetet Fetare; Bashkite shqiptare; Komuniteti shqiptar ne Izrael; Historia e Për shkak se Spanja nuk e njeh shtetësinë e Kosovës, është diskutuar shumë nëse do t’u lejohet Dardanëve që të prezantohen me flamurin dhe himnin e Kosovës. Hasani që ka qenë pjesë e takimeve që sot ka mbajtur Kurti në Tiranë në saje të vizitës së […] Ne Dosja AL do te gjeni lajme me te fundit rreth ' ambasada e kosoves ne tirane '. Ambasada e Rumanisë - Laison Office of Romania/ Ambasada e Rumanise ne Prishtinë. Kundër sfondit të këtij sigurimi të palës shqiptare, dyshohet dëshira për Në media sot u aludua se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka anulluar takimin me kryetarin e Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj. net. /Gazeta Sinjali/ Ambasada gjermane në Prishtinë ka uruar Kosovën dhe KOSTT-in që është bërë e zonë e pavarur rregulluese brenda bllokut Kosovë-Shqipëri, marrëveshje kjo që është arritur së fundmi mes këtyre dy vendeve. 15,549 likes · 53 talking about this. 5 likes. Emri ose Emaili juaj: Mesazhi. 10014 “. Qytetarë të nderuar, Bashkatdhetarë në vende të ndryshme të botës, Ambasada e Republikës së Kosovës, në kuadër të kapaciteteve që ka, do t'ju ofrojë informacione dhe ndihmë. Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani ka njoftuar se pas masave të reja kufizuese ndaj pandemisë që u morën dje, nga 8 marsi do të lejohet hapja e disa dyqaneve, shkruan Gazeta Sinjali. “Këtu po bëhet fjalë për një provokim të radhës, të implikuar në ideologjinë e Shqipërisë së Madhe, e cila kohët e fundit ka përparuar gjithnjë e më intensivisht në rajon dhe kërcënon drejtpërdrejt integritetin territorial të shteteve të Ambasada e Shqipërisë në Kosovë/ Embassy of Albania in Kosovo, Pristina. Nga populli i Izraelit për Ambasada e Kosovës në Francë ka dënuar sulmet terroriste që kanë ndodhur ditën e sotme në qytetin Nice të Francës. Ajo ka thënë se është krenare dhe nderi më i madh në jetën e saj që do të shërbej si ambasadore. Ne e vlerësojmë bashkëpunimin e treguar në ditët e fundit nga Presidenti Hashim Thaçi dhe ish udhëheqësi i… more (Tirane, 1999) Image. Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie nga Ambasada. Bush, gjatë vizitës së tij në Tiranë, në 10 qershor të vitit 2007: “Shpresoj se vizita e sotme do të dërgojë tek populli shqiptar mesazhin se ju mund të mbështeteni tek Amerika, ashtu si Amerika mund të mbështetet tek ju, për të punuar fort për të përhapur Ne shfrytëzojmë cookies. Raporto Ambasada e Slovenské veľvyslanectvo v Albánsku / Ambasada e Sllovakisë ne Shqipëri. 15,548 likes · 63 talking about this. Tutje Serwer ka … Ambasada Kosovare në Itali gjendet në Romë, kryeqyteti Italian. Pastebin is a website where you can store text online for a set period of time. com “Ambasada e Republikës së Kosovës në Vjenë njofton qytetarët se për shkak të masave të reja kundër përhapjes së virusit Covid-19 të ndërmarra nga qyteti i Vjenës dhe landeve Austria e Ulët, Burgenland si dhe me rastin e festës se Pashkëve, nga data 1 deri më 11 Prill 2021, shërbimet konsullore do të ofrohen vetëm për Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për Koha ditore) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. “Nëse do të vijë deri te ftohja e raporteve në relacionin Turqi- Kosovë, atëherë besoj se shumë më tepër do të humbë Turqia sesa Kosova. Presidenti, Zëvendës Presidenti dhe Kryeministri theksuan rëndësinë e partneritetit të Shqipërisë me Shtetet e Bashkuara. Ambasada e Shqipërisë. Gazeta kosovare ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. Për të udhëtuar në vende tjera, shtetasve kosovarë iu lëshohet viza në Ambasadat e këtyre vendeve ose në Ambasadat përgjegjëse për lëshimin e vizave përkatëse. Aktiviteti po organizohet në hotel “Sheraton” dhe të pranishëm në të janë politikanë, personalitete të vendit dhe të huaj. Ambasada e Kosovës në Izrael, në dorë të Albin Kurtit. Posted by. Kanali Shtate. Ambasada e Kosovës në Tiranë, pothuajse për afro një muaj ka mbetur pa të zotin e shtëpisë. Ambasada e Kosovës në Gjermani ka vlerësuar se java që po lëmë pas ishte e zezë për Kosovën dhe shqiptarët. share. al gazetashqiptare. 15,549 likes · 53 talking about this. Në postimin e ambasadës thuhet që nëpunësit publikë duhet të shpenzojnë paratë e taksapaguesve në Kosovë dhe jo jashtë saj. Me rastin e festave zyrtare, ambasada do të jetë e mbyllur të premten, 2 Prill 2021 dhe të hënën, 5 Prill 2021. net/us/ Ambasada e Republikës së Kosovës në Riad Diplomatic Quarter, Block2, Public Pension Agency, Al fazare Plaza, Floor 1, Office Nr. 504 likes · 2 talking about this · 7 were here. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar sot ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar. Pak ditë pas vizitësë kryeministrit shqiptar në Serbi, qeveria e Kosovës përkrah qëndrimet e Ramës, duke i cilësuar ato si dinjitoze dhe të suksesshme. Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka treguar versionin e tij se pse është anuluar takimi i paraparë që të ndodhte sot mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe kreut të Bashkësisë së Tiranës, Erion Veliaj. Consulate & Embassy Misioni i Ambasadës së Shteteve të Bashkuara është për të çuar përpara interesat e Shteteve të Bashkuara, si dhe për të shërbyer dhe për të mbrojtur qytetarët së SHBA në Shqipëri. Kohëzgjatja e kontratës: Një vit (me mundësi vazhdimi) me një periudhë provuese prej 3 muajsh, paga mujore bruto 450 euro. com is the number one paste tool since 2002. Sipas “Israel Hayom” ceremonia do të zhvillohet të hënën, më 15 mars në Jeruzalemin qendror, në prani të diplomatëve të vjetër nga të dy vendet. 145. Misioni i Shteteve të Bashkuara në Shqipëri është në dijeni që shumë aplikantë e kanë paguar tarifën Ambasada e Rusisë në Tiranë i reagon Haradinajt për "Shqipërinë e Madhe: Provokim, po përparon si ide Pas deklaratave të Ramush Haradinajt për referendumin e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën ka reaguar Ambasada Ruse në Shqipëri të cilat i kanë quajtur këto deklarata si provokim. Prej shumë vitesh Italia është një nga vendet mbështetëse të shtetit dhe qytetarëve të Kosovës nëpërmjet shumë donacioneve dhe investimeve në fusha të ndryshme ndërsa lidhjet ndernjerëzore ndërmjet dy vendeve janë vendosur prej shekujsh, lidhje të cilat i ka favorizuar afërsia gjeografike dhe aspektet Duke thënë se “perspektiva evropiane e Kosovës është reale e jo abstrakte“, Stano ka folur për ndihmën financiare të deritashme të BE-së në Kosovë “që nga viti 2007 e deri më sot BE ka investuar gati 2 miliardë euro për të ndihmuar Kosovën, për të përmirësuar jetën e kosovarëve, infrastrukturën etj”. 3:05. Si aplikues për vizë, ju duhet të përcaktoni nëse i përmbushni të gjitha kriteret e kërkuara për të marrë kategorinë e vizës për të cilën po aplikoni. Consulate & Embassy Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë. 2020 deri me daten 20. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. Marrëveshja e dytë është për transmetimin e përvojave në procesin e integrimit evropian, ne edhe e kemi kryer ushtrimin e krahasimit të legjislacionit të AMBASADA E KOSOVES INAGUROHET NE TIRANE PER 4 VJETORIN E PAVARESISE LAJM. Në një njoftim të Qeverisë shqiptare bëhet e ditur se mbledhja do të zhvillohet më 2 tetor në orën 11:00, në ‘Pallatin e Kongreseve’. Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. 74. al shqiptaria balkanweb balkanweb. Të pranishëm në këtë aktivitet ishin mjaft personalitete të politikës shqiptare, por edhe përfaqësues të diplomacisë dhe mediumeve, si dhe shumë figura të tjera të cilat kanë dhënë kontribut të çmuar në shpalljen e pavarësisë Ambasada e Kosovës në Shqipëri njofton se që nga sot ka hapur Librin e Zisë me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi më 21 gusht. 2015 / Ministria e Punëve të Jashtme / Ambasada e Republikës së Kosovës në Bernë / Të gjitha të drejtat e Ambasada e Kosovës is a embassy (en) located in Tiranë. “Ambasada e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave dhe njofton që në […] Gërxhaliu shprehet se shteti i Izraelit ka vendosur për vendin se ku do të vendoset Ambasada e Kosovës dhe se për këtë gjë, Turqia duhet të tregojë mirëkuptim. Ambasada e Kosoves ne Izrael; Lajme nga Kosova; Bet Israel Kosovo; Ambasadori Izraelit ne Shqiperi, Noah Gal Gendler. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria e Jashtme dhe e Diasporës përmes një njoftimi për media. riyadh@rks-gov. net/fr/. “Po ashtu, duke u nisur nga fakti se në vazhdimësi kemi pranuar dhjetëra kërkesa për ndihmë, dëshirojmë të njoftojmë opinion se zonat e prekura nga tërmeti kanë nevojë për tenda, stufa, […] Ambasasa e Kosovës po organizon sonte një pritje për 6 vjetorin e Pavarësisë. admin. Vendi i punës: Ambasada e Kosovës në Tiranë. Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovës i ka uruar fat kombëtares së Kosovës duke postuar një flamur gjigant të Kosovës në llogarinë e saj në Facebook. Consulate & Embassy Ambasada e Kosovës në Tokio për momentin nuk ofron shërbime konsullore të vizave për qytetarët e huaj si dhe shërbime të lëshimit të dokumenteve për qytetarët e Kosovës deri në një njoftim tjetër. Local Business Ambasadorja e parë e Kosovës në Izrael, Ines Demiri ka publikuar pamjet e ambasadës së Kosovës në Jeruzalem. net http://www. Ambasada e Kosovës në Shqipëri organizoi pasditen e sotme në Tiranë një pritje me rastin e 7-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, ku merrnin pjesë përfaqësues të lartë të politikës shqiptare e kosovare, si dhe diplomatë të huaj të akredituar në Tiranë. Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka treguar versionin e tij se pse është anuluar takimi i që të ndodhte sot mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe kreut të Bashkësisë së Tiranës, Erion Veliaj. Tel. “Një moment vërtet krenar dhe historik për marrëdhëniet e Kosovës dhe Izraelit. Erdogan në një letër urimi për kryeministrin Albin Kurti pasi ai mori detyrën javën e kaluar, i kërkoi ta rishikojë vendimin. Ambasada kujton fjalimin e ish-presidentit amerikan, George W. Është hapur zyrtarisht Ambasada e Kosovës në Jerusalem. Fitër Bajrami festohet këtë të diel, më 24 maj. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. Ministri Bushati ka falënderuar ministrin Hoxhaj për mundësinë që edhe Shqipëria të përfaqësohet nga sot me shërbime konsullore në Konsullatën e përbashkët Ambasada e Izraelit ne Shqiperi; Ambasada e Shqiperise ne Izrael; Shoqata Shqiperi – Izrael; Dhoma Shqiperi-Izrael; Diplomacia shqiptare; Konsujt e Nderit ne Izrael; Lajme nga Shqiperia; Komuniteti Hebre Shqiperi; AJC -Albanian Jewish Community; Komunitetet Fetare; Bashkite shqiptare; Komuniteti shqiptar ne Izrael; Historia e hebrenjve Fjala e ambasadorit Kosnett në Konsullatën e Përgjithshme të Kosovës, Nju Jork; Deklarata për Shtyp. Shumica e kombeve i kanë ambasadat e tyre në Izrael me seli në Tel Aviv. October 12, 2020 ·. Category: Ambasada e Izraelit ne Shqiperi Kryegjyshi Botëror pret ambasadorin Gendler: Izraeli mund ta ndihmojë Shqipërinë me vaksina kundër Covid! Kryegjyshi Botëror Dede Edmond Brahimaj, Kryetar i Këshillit Ndërfetar të Shqipërisë, priti në selinë e shenjtë të Kryegjyshatës Botërore Bektashiane, ambasadorin e Izraelit Noah Pastebin. Ndërsa ambasadori Sulejman Selimi gjendet në paraburgim, prokurori i rastit italian, Mauricio Salustro, ka kërkuar zgjatjen e paraburgimit edhe për dy muaj të tjerë. Kjo pasi që Ambasada e Kosovës duhet t’i dërgojë listat e udhëtarëve tek autoritetet e Emirateve të Bashkuara, shkruan Gazeta Sinjali. Në njoftim thuhet se ata që nuk … Zbulohet harta e 1455 në Romë: Ballkani quhej “Scanderbego” Shqipëria, 12 vite anëtare në NATO, Ambasada amerikane: Mund të mbështeteni tek Amerika, ashtu si Amerika mund të mbështetet te ju! Macron letër Kurtit: Shpresoj që ta vazhdoni dialogun me Serbinë, do t’ju mirëprisja në Paris për të folur rreth kësaj teme Shqiperi. gov për Ambasada e Kosovës në Shqipëri njofton se që nga sot ka hapur Librin e Zisë me rastin e ndarjes nga jeta të ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi më 21 gusht. 127 likes · 10 talking about this · 1 was here. Në një deklaratë për media, kreu i kësaj shoqate, Elmi Berisha, thekson se “Kosova nuk ka rrugë tjetër përveçse ta hapë sa më parë ambasadën pranë asaj Amerikane në Jeruzalem”. Faqja online e Ambasades se Kosoves ne Tirane. Ambasada Ruse në Shqipëri ka reaguar pas deklaratave të Ramush Haradinajt për referendumin e bashkimit të Shqipërisë me Kosovën. Ne do të hapim edhe Ambasada e Konsullata të tjera të përbashkëta, por prania e Bacës Rifat i jep një kuptim tjetër kësaj konsullate” ka thënë Ministri Hoxhaj. Për rëndësinë e njohjes së Kosovës nga Izraeli dhe për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet dy vendeve, është shprehur qartë Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kjo është shprehur edhe në letrën që ai ia ka dërguar kryeministrit të Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar zëdhënësi i këtij subjekti politik, Përparim Kryeziu. swedenabroad. Presidenti i SHBA Joe Biden, më anë të një letre urimi, i kërkoi presidenti serb Aleksandër Vuçiç njohjen e ndërsjellë midis Serbisë dhe Kosovës. Facebook: facebook. brussels@mfa. 1 1, Avenue des Scarabées 1000 Bruxelles +32 2 640 14 22 Fax. AMBASADA E KOSOVES INAGUROHET NE TIRANE PER 4 VJETORIN E PAVARESISE LAJM. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. 01. com Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. Ambasada e Zvicrës në Tirana © EDA/Holger Tausch. Pjeter Budi nr. Gazeta ka arritur ta sigurojë letrën që kjo zyrtare ia ka dërguar Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, përkatësisht ministrit Glauk Konjufca. Ambasada e Kosovës në Tiranë ka organizuar një pritje pasditen e sotme në prag të 7 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së vendit tonë. Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani ka treguar versionin e tij se pse është anuluar takimi i paraparë që të ndodhte sot mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe kreut të Bashkësisë së Tiranës, […] Ambasada e Shqipërisë në Kosovë/ Embassy of Albania in Kosovo, Pristina. Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. : +355 4 238 06 50 Fax: +355 4 238 06 60. 02/11/2020 17:25 Përfituesit e DV-2020: Për më shumë information mbi shfuqizimin e Dekretit Presidencial 10014, ju lutemi vizitoni faqen e internetit të Departamentit Amerikan të Shtetit, Byrosë së Çështjeve Konsullore “ Shfuqizimi i Dekretit Presidencial Nr. Shkrimi në fjalë i atribuon Rusisë autorësinë e planeve për rishikim kufijsh në Ballkan, pra edhe mes Kosovës dhe Serbisë. 2020) Ambasada e Belgjikës në Sofje (Bullgari) përfaqëson misionet diplomatike të Mbretërisë së Belgjikës në Bullgari, Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri. “Bazuar në Marrëveshjen e Uashingtonit të 4 Shtatorit 2020, ku zyrtarizohet njohja e ndërsjelltë mes Republikës së Kosovës dhe Punonjësja e Konsullatës (emër i njohur për redaksinë) është ankuar se Krasniqi e ka sulmuar fizikisht brenda objektit ku ndodhet edhe Ambasada e Kosovës në Tiranë. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Analisti i njohur i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer ka komentuar marrëdhëniet diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit. +33 (0) 1 45 00 02 06. Data e aplikimit: 15 ditë Kalendarik nga data e shpalljes (06. Ky e-mail do ti dërgohet direkt biznesit "Ambasada e Malit të Zi" DËRGO. Shërbimi i marrëdhënieve me publikun mund të kontaktohet në: Tel: +49 (0) 89159861720 Fax: +49 (0) 89159861719 Email: Ambasada e Kosovës në Tiranë 19:40 | 23 Mars 2015 Kryeministri i Shqipërisë është pyetur sot nga gazetarët në Tiranë lidhur me objektin e Ambasadës së Kosovës në kryeqytet, për të cilin është bërë një gjyq pronësie vitet e fundit dhe pronari i tokës ku ndodhet objekti e ka fituar gjyqin. Sipas agjendës zyrtare që ka dërguar qeveria e Kosovës, Kurti ishte paraparë që të shihej me Erion Veliajn në ora 11:55 minuta. Orari i vizitave E hënë - E Mërkurë 09:00-13:00 E Enjte - E Premte 09:00 - 12:00. 56 Tirana Albania. “Ne besojmë se akuzat e ngritura ndaj tij janë pa baza dhe janë fiktive. : B07 Riyadh/Mbretëria e Arabisë Saudite e-mail: visa. por kërkesa e Biden është theksuar edhe nga Zëdhënësi i Ambasadës amerikane në Beograd, James Hagengruber. ambasada-ks. Ambasada e Shqipërisë në Kosovë/ Embassy of Albania in Kosovo, Pristina. ambasada e kosoves ne tirane